مسابقه کودکانه مادر خوبی ها

دبیر خانه ستاد یادمان یاس کبود  از برگزاری مسابقه ای در سطح شهر جهرم بین کودکان پیش‌دبستانی خبر  داد. در تشریح این برنامه:

یادمان یاس کبود، برنامه ای است که در طول دوازده سال گذشته در جهرم برگزار می‌شود. برای سال سیزدهم برپایی یادمان،
در راستای ترویج فرهنگ فاطمی در فاطمیه سال ۱۳۹۵  مقرر شد ه که یک سری کارهای متفاوت با سال های قبل در یادمان یاس کبود انجام گیرد. یکی از این کارها ، طرح  اجرای مسابقه نقاشی کودکانه در  سطح پیش دبستانی های شهرستان جهرم است. کلیات این طرح که در جلسه مشترک یادمان یاس کبود و  آموزش و پرورش جهرم، مصوب شد ه  آموزش و پرورش با ارسال بخش نامه ای زمان برگزاری این مسابقه را به پیش دبستانی های سطح شهر جهرم اعلام کرده است.

مجری این برنامه یادمان یاس کبود است و نقاشی بچه ها جمع آوری  و پس از داوری، برگزیده ها در نمایشگاه یاس کبود به نمایش در می آیند.
دبیر خانه ستاد  يادمان یاس کبود در باره چگونگی مسابقه گفت:

ستاد برگزاری یادمان یاس کبود، دبیرخانه مسابقه مادر خوبیها راه اندازی کرده و کارشناسان دبیرخانه با حضور در سطح پیش دبستانی ها ، مسابقه را اجرا می کنند.
اولین هدف از برگزاری این مسابقه شناسایی سیره ی زندگی و شخصیت بزرگ حضرت زهرا سلام الله علیها به بچه ها در سطح پیش دبستانی ها است. هدف دوم، ارتباط و آشنایی مهد کودک ها و پیش دبستانی ها با یادمان یاس کبود می‌باشد که ما به دنبال اجرای برنامه ای هستیم  با حضور یکی از مجریان توانمند صدا و سیما که برای بچه ها آشنا ست و مجری برنامه‌های کودکان می باشد اختتامیه مسابقه مادر خوبی ها را برگزار کنیم.

پوستر مسابقه طراحی  و همراه با نامه   آموزش و پرورش به مهدکودک ها و پیش دبستانی های سطح شهرستان ارسال شده است. در زمان بندی این مسابقه مقرر شده چه برنامه در هفته های آخر بهمن ماه برگزار  شود.

دعوت نامه ای هم برای هر یک از بچه ها ارسال شده و از آن ها خواسته ایم که این دعوت نامه را به منزلشان برده و از پدر و مادرشان خواسته ایم که کمک کنند تا بچه  برای مسابقه نقاشی حضرت زهرا سلام الله علیها آماده بشوند تا بچه ها از قبل تمرین کرده باشند.

مسابقه ان شاا… در طول روزهای آینده در سطح مهد کودک ها در کاغذهای مخصوصی که طراحی کرده ایم و خاص این مسابقه هست و همان روز مسابقه تحویل بچه ها می شود برگزار می گردد.


بچه ها باید نقاشی خود را در مورد زندگی حضرت زهرا روی این کاغذها بکشند . این کاغذها تحویل کارشناسان  یادمان یاس کبود است و در اختیار بچه ها قرار می‌گیرد.

پس از اتمام مسابقه، نقاشی ها جمع آوری و پس از داوری تعدادی از آنها برگزیده می شوند و در نمایشگاه یادمان یاس کبود در غرفه اختصاصی خودشان به نمایش در می‌آید آیند.

نمایشگاه، در ایام فاطمیه در یادمان یاس کبود که هر سال  در موسسه قرآنی امام علی(ع) برپاست برقرار خواهد شد.

جایزه بهترین نقاشی سفر به مشهد مقدس همراه به والدین کودک خواهد بود . لازم به ذکر است که از این مسابقه به عنوان یادبود تمامی شرکت کنندگان هدیه ای دریافت می کنند.
تعداد بچه ها نزدیک به ۳۰۰۰ نفر مهدکودک و پیش دبستانی هست که حدود دو هزار نفر شان پیش دبستانی هستند و قابلیت شرکت در مسابقه را دارند.