معرفی یادمان یاس کبود

مجموعه یادمان یاس کبود که در محل دارالقران امام علی علیه السلام برگزار می شود متشکل ازبخش های مختلف و درعین حال مرتبط با یکدیگرمی باشد که برای رسیدن به هدفی والا که همان ترویج فرهنگ فاطمی است تشکیل شده است.

این بخشها شامل سازه هایی همچون کوچه‌ی بنی هاشم، خانه حضرت زهرا سلام الله علیها،مسجدپیامبر، منبر و محراب حضرت رسول (ص)، سکوهای مختلف، قبرستان بقیع و …می باشد که درطول گذر از این سازه ها روایتگرانی ازحوزه علمیه حضور دارند و درباره این سازه ها برای بازدیدکنندگان توضیح می دهند.

12

درادامه این سازه ها یادمان علما است که به معرفی علمای بزرگ جهرم پرداخته است. پس ازآن یادمان شهدا قراردارد که با بازسازی فضای جنگ، برای مخاطبان، حس حضور درجبهه های جنگ تداعی می کند.ازیادمان شهداکه بیرون می آیی غرفه های مختلفی می بینی که کاردوستان درکمیته فرهنگی است.

معرفی یادمان یاس کبود جهرم

دراین ده شب برگزاری یادمان برنامه های مختلفی ازقبیل شب شعرفاطمی، مداحی، محفل انس باقرآن نیز برگزار خواهد شد.

الحمدلله یادمان یاس کبود با اجرای برنامه های متنوع توانسته هرساله پذیرای ده ها هزار بازدید کننده ازجهرم و اطراف جهرم باشد. درکنار آن میزبان مقامات کشوری و لشکری همچون آیت الله خزعلی، سردارحاج حسین یکتا فرمانده قرارگاه
خاتم الاوصیا و بزرگواران دیگر بوده است.

بی شک همه این تلاش ها و برنامه ریزی ها توسط بچه های یادمان، طی چند ماه منتهی به ایام فاطمیه، همه و همه ازسر ارادت به بانوی دو عالم و ترویج فرهنگ فاطمی و ارائه شعائر دینی برای سایرافراد جامعه ودر راستای پیروی از بیانات رهبرمعظم بوده است که فرموده اند : « فاطمیه را باید عاشورایی برگزارکرد
امید است که مقبول درگاه حق قرار گیرد.

13